PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570853}
3,7 25
ocen
3,7 10 1 25

The Last Godfather
powrót do forum filmu The Last Godfather

Hyung-rae Shim jako rezyser i aktor stworzyl film bliski serii filmow z inspektorem Clouseau - ten sam poziom zwariowanych gagow i zartow.
Jesli masz chec dowiedziec sie jak wyglada zycie syna szefa mafii, ktoremu mimo szczerych checi nic sie nie udaje....jesli chcesz dowiedziec sie kto i z jakiego powodu wymyslil amerykanskiego Big Mack'a....jesli maly koreanczyk w zbyt duzych butach nie do konca dobrze mowiacy po angielsku bedzie potrafil cie rozsmieszyc....to nie pozostaje nic innego jak tylko miec nadzieje, ze ktoregos dnia doczekamy sie drugiej czesci.
Dla mnie - swietna komedia. I mysle,ze spodoba sie nawet tym, ktorzy lubia pastisz kina gangsterskiego.

ocenił(a) film na 3

Nie odebralem tego filmu tak dobrze, jak Ty
Co do poziomu gagow, ze niby zblizone do rozowej pantery, to moglbym polemizowac. Owszem, niektore gagi sa naprawde smieszne i oryginalne, ale tylko te oparte na bezgranicznej niezdarnosci glownego bohatera. Cala reszta, a wiec duza wiekszosc polega na jego braku itneligencji i sa one zupelnie niesmieszne (przynamniej wedlug mnie). Inspektor Clouseau, skoro juz do niego nawiazales, moze niewiele rozumial, ale nie byl pozbawionym umiejetnosci myslenia, ograniczonym umyslowo i nieprzystosowanym do zycia wsrod ludzi typem. A nawet jesli, to przynajmniej potrafil poslugiwac sie podstawowymi przedmiotami codziennymi, jak np. umywalka czy taczka, z czym Koreanczyk z 'The last godfather' ma nie tyle problemy, co wykazuje raczej przy nich poziom jaskiniowca. I wcale nie przesadzam.
Komedia bylaby naprawde fajna, gdyby Younggu byl po prostu ciamajda, ale ze byl tak bardzo ograniczony umyslowo i nieprzystosowany, to odnioslem wrazenie, ze zalezalo na upchnieciu jak najwiekszej ilosci gagow, niewazne jakich, w filmie. Uwazam, ze gryza sie ze soba i nie prezentuja rownego poziomu przez caly film. A szkoda, bo zapowiadalo sie rewelacyjnie.
Jest tez kilka innych slabych elementow w mojej opinii, ale sa one przycmione przez bardzo slabo skonstruowana psotac glownego bohatera.
Tak czy inaczej dobrze wiedziec, ze komus sie ten film podobal :).
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones