PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1476}

Święty dym

Holy Smoke
6,1 5 038
ocen
6,1 10 1 5038
5,7 7
ocen krytyków
Święty dym
powrót do forum filmu Święty dym




Hej, wiecie o co chodzi ze sceną, kiedy Winslet pali , czy niszczy te indyjskie ubrania itp a potem idzie w stronę tego terapeuty i chce się z nim kochać ?
Sorry, jeżeli ja źle widziałem, ale czy ona (heh jak to ująć) siusiała tam ? :P To było na prawdę czy taki trik ? Jest jakieś info ? A może to miał być pot czy coś a mi się źle skojarzyło ?
lol takiego pytania jeszcze nigdy nie zadawałem , czy aktorka sikała na filmie ; i aż mi głupio pytać :)

Ta scena normalnie mnie wbiła i rozbroiła w tym filmie jednocześnie :D

ocenił(a) film na 8
kampinosek1990

Zaintrygowałeś mnie, zupełnie tego nie zauważyłam. Film jest dosyć skomplikowany i zakręcony, dużo tam symboli i niedopowiedzeń, być może masz racje, ale jeśli tak to na pewno był w tym jakiś zamysł twórców, pytanie jaki? może jakieś nawiązanie do naturalizmu?

ocenił(a) film na 7
goslawa25

Tak, jest zakręcony, ale i tajemniczy, trochę szokujący, wszak pokazuje ciemną stronę naszej natury, która w przypadku tej dziewczyny objawiła się w fascynacji sektami wschodu. Ale nie to sprawiło, że zapamiętałem film. Raczej to, że po "przebudzeniu", gdy się zorientowała w ułudzie nauk guru, nastąpiła przemiana o 180 stopni, imprezy, szaleństwa itp. Zgubiła się w prawdziwym świecie.
Co do tematu - czemu taka scena miała służyć ? - nie wiem, w każdym razie wiem, że była strasznie zmysłowa i dziwna. Może to tak interpretować, jakby , hmm, uznała, że jesteśmy tylko jednym ze zwierząt, nie ma bogów, nie ma niczego ponad, cały jej świat duchowy momentalnie runął. Jak już piszę; świetna gra aktora , który się wcielił w terapeutę, jego wzrok i wyraz twarzy, gdy zobaczył idącą ku niemu kobietę pasował do sytuacji.
Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 5
kampinosek1990

Moim zdaniem spaliła najważniejszy symbol swojego więzienia. Naga i wolna od manipulacji chciała znaleźć nowego 'guru', coś co na nowo nada sens jej życiu.
Gdy została odrzucona, zwierzęcym sposobem przyciągnęła samca, który po prostu nie mógł się oprzeć...

kampinosek1990

W wywiadzie Kate Winslet mówiła ze chciała na prawdę się zsikać i tak tez zrobiła ale strumien nie płynął prosto dlatego przyklejono jej drobna rurkę z której popłynął płyn ... Moja najdziwniejsza odpowiedz na tym serwisie ;D

19kama97

Ubawiłaś mnie ostatnim zdaniem, świetne :))

kampinosek1990

Film był dość symboliczny, naturalistyczny. NIedoceniony film o ludzkiej naturze. Dobrze ukazuje też działania sekt.

kampinosek1990

Dla mnie to forma oczyszczenia się z tego było, przerażenie przed tym co nadchodzi. Zwierzęta oddają mocz ze stresu stojąc. Dla mnie to taki atawizm.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones